Kodėl kompresinės kojinės būtinos sportuojant? 

2021-03-17

Vis daugiau žmonių užsiima vienokia ar kitokia sportine veikla – eina, bėgioja, važiuoja dviračiu ar panašiai. Ši veikla padeda išsaugoti sveikatą ir yra pagirtina, jeigu žmogus kas dieną turi reikiamą, jam pritaikytą fizinį krūvį. Tačiau reikia nepamiršti, kad neteisingai sportuojant, neparinkus krūvio, netaisyklingai darant judesius, galima sau ir pakenkti. Todėl visada yra rekomenduotina planuojant atitinkamą kasdieninį fizinį krūvį pasikonsultuoti su specialistu, o koks krūvis jums nepakenks ir bus naudingas. Specialistai sako, kad sportas ir sveikata nieko bendro neturi. Sportuodamas žmogus siekia savo ar kitų tikslų, tuo tarpu žmogus, siekdamas išsaugoti sveikatą, sportuoja sveikai, pagal savo sveikatos būklę ir tobulina save ,,protingai". 

Vienas iš tokių sveikatos išsaugojimo sportuojant veiksnių – tinkama apranga ir, žinoma, kompresinės kojinės. Suaktyvėjus kraujotakai sporto metu, didesnis krūvis tenka širdžiai ir visai kraujagyslių sistemai. Kojų arterijos prisipildo krauju, o venomis, nugalėdamas gravitaciją, kraujas sugryžta atgal į širdį. Viskas gerai, jeigu venose esantys vožtuvai, kurie neleidžia užsistovėti kraujui puikiai funkcionuoja. Bet, kraujagyslių chirurgai sako, kad fizinio krūvio metu venos išpampsta ir vožtuvai išsitampo, atsiranda venų patologijos, kuomet jaučiamas kojų skausmas, sunkumas, patinimas. Tai atsitinka dėl užsistovėjusio kraujo venose, kai plazma pradeda sunktis pro kraujagyslės sienelę, sukeldama galūnės patinimą. 

Todėl visi kraujagyslių chirurgai, net kai nėra dar jokių kraujagyslių pokyčių, fizinio krūvio metu sako, kad 1-os kompresinės klasės kojines yra būtinos. Šios kompresinės kojinės yra 18 - 21 mmHg laipsniško suspaudimo, kas reiškia, kad čiurnos srityje spaudžia stipriau, o, kylant į viršų, dėl ypatingo mezgimo, suspaudimas silpnėja. Ši savybė neleidžia venoms išpampti, padeda venų vožtuvų teisingai funkcijai, jie neišsitampo ir tai pagerina sportuojančio žmogaus kraujotaką, bei veikia profilaktiškai, saugant nuo venų ligų atsiradimo. 

Kompresinės kojinės gali būti dėvimos viso sporto metu. Jos gali būti pritaikytos tik sportui, specialios, arba galima nešioti ir paprastas kompresines kojines. Kompresinės kojonės, skirtos sportui, yra spalvotesnės, kai kurie gamintojai pritaikę net pamikštinimus tam tikrose kojinės zonose. 

Tačiau kompresinės kojinės sportuojant svarbios ir traumų profilaktikai. Jos puikiai laiko čiurną, atlikdamos palaikymo funkciją. Šių kojinių suspaudimas prilygsta įtvarui, todėl, jeigu turite silpnesnes čiurnas, šios kojinės kaip tik jums. 

Kompresinės kojinės, skirtos sportuoti, kaip minėjome, turi būti bent jau pirmos kompresinės klasės, geriausios iki kelių, bet gali laikyti tik čiurną, t.y būti trumpos. 

UAB Medilita parduodamos latviškos kompresinės kojinės Tonus elast  sportui Activ line yra įvairių spalvų, žaismingos, kokybiškos, ir pukiai atliekančios savo funkciją. Galima sakyti jos atitinka posakį ,,kokybės ir kainos santykis“. 

Atgal