Angiochirurgas - kas tai?

2021-08-28

Angiochirurgas arba kitaip vadinamas kraujagyslių chirurgas - tai specialistas, nustatantis ir gydantis kraujagyslių ligas: venų, arterijų, kapiliarų ligas.

Šios ligos dažniausiai yra nustatomos atliekant echoskopiją, kurios metu angiochirurgas gali pamatyti ne tik kraujagyslių praeinamumą, jų išsidėstymą ar nelygumą, bet ir trombus, pamatuoti kraujo tekėjimo greitį kraujagysle. Todėl daugelis angiochirurgų sako, kad be echoskopo jie neturi ką veikti, nėra kaip pamatyti gilesnių kraujagyslių.

 

Angiochirurgas gali diagnozuoti ir gydyti tokias ligas kaip arterijų aterosklerozė, kapiliarų tinklas, venų varikozė ir kt.

Niekada nereikia numoti ranka į tokius pakitimus, kaip išryškėjęs kapiliarų tinklas ar išsiplėtusios venos, nes užsisenėjusiose tokiose venose ar kapiliaruose negydant gali susidaryti trombai, kurie vėliau gali atitrūkti ir užkimšti svarbias širdies, plaučių ar smegenų arterijas. Dauguma iš mūsų turbūt jau yra girdėję apie tokias ligas kaip insultas, infarktas arba plaučių trombozė, kurios gali baigtis mirtimi arba rimtu sveikatos sutrikdymu.

 

Labai svarbu pasikonsultuoti su angiochirurgu jeigu:

1. Sergate cukriniu diabetu, turite antsvorį, negyjančių žaizdų galūnėse.

2. Jums tinsta kojos, jaučiate kojų nuovargį ar skausmą.

3. Jums svaigsta galva (dėl miego arterijų būklės).

4. Matote iššokusias venas ar kapiliarų tinklelį, kaip voratinklį.

 

UAB Medilita angiochirurgas atliks kraujagyslių echoskopiją, nustatys problemas ir padės jas išspręsti

Atgal